I FTOHTI POLAR GODET SHQIPERINE,MINISTRIA E MBROJTJES PARALAJMERON QYTETARET

Sinoptikanet parashikojne qe kjo jave do te preket nga masa ajrore shume te ftohta qe vijne nga Siberia,ata thone se temperaturat do te varjojne nga -9°C deri maksimalja qe do arrije te merkuren ku do t shkoje -14°C.zv.ministrja e mbrojtjes sonja Lindita Nikolla ka dale ne konference per shtyp ku lajmeron qytetaret te kene kujdes dhe te evidentojne daljet e pa nevojshme,dhe te mbyllen ne shpi prane zjarrit.sidomos Marjana sduhet t dale fare